Menu

Meble loft świetnie pasujące do industrialnych mieszkań

Listopad 3, 2018 - Dom i ogród
Meble loft świetnie pasujące do industrialnych mieszkań

W trakcie aranżowania wnętrz z całą pewnością wypada zadbać, żeby zarówno wykorzystana kolorystyka, jak design mebli czy dodatki pasowały do założonej koncepcji oraz tym samym pozwalały stworzyć właściwą aranżację. Czym cechują się meble loft oraz w których pomieszczeniach będą prezentowały się odpowiednio?

Industrialne wnętrze

Styl industrialny w aranżacji wnętrz mieszkalnych cieszy się w ostatnim czasie sporą popularnością. Tego typu wystrój ma oczywiście swoje reprezentatywne atrybuty. Jakie? W tego typu pomieszczeniach dominują przede wszystkim surowe materiały. Odsłonięty beton, szczegóły konstrukcyjne lub odkryte cegły to z całą pewnością w tego rodzaju aranżach nie materiały, jakie należy zakamuflować, ale swego typu element zdobniczy oraz przejaw stylu. W pomieszczeniach industrialnych jest ponadto przestronnie, a otwarte powierzchnie na dodatek uwydatniają charakter aranżacji. W takich wnętrzach dekoracyjne klasyczne meble wyglądałyby co najmniej mało spójnie, skutkiem tego należałoby zadbać o dostosowanie poszczególnych detalów aranżacji i uzupełnić ją prawidłowo dobranymi meblami. Dzięki temu uzyskamy o wiele bardziej bezkonfliktowy efekt.

Meble loft

Meble loft cechują się prostą konstrukcją oraz w wielu przypadkach wykonywane są z drzewa połączonego z metalem. Stalowa konstrukcja dla regału, łóżka czy szafy zapewnia solidność, a równocześnie perfekcyjnie komponuje się z aranżacją całego wnętrza mieszkania. Elementów drewnianych właściwie się nie maluje – w pomieszczeniach industrialnych świetnie wygląda surowe drewno z widocznym rysunkiem słoi. Nie bez znaczenia pozostaje także sam projekt. W przypadku mebli loft zdecydowanie rozsądniej jest zdecydować się na prostotę – elementy dekoracyjne mogą zaburzać spójność aranży. Warto wiedzieć, że meble loft niektórzy decydują się budować samodzielnie wykorzystując w tym celu chociażby palety euro. Wśród propozycji producentów wyposażenia mieszkalnych wnętrz nie brakuje niemniej jednak atrakcyjnych projektów, które z pewnością przypadną do gustu miłośnikom stylu industrialnego. Pozwala to dostosować zarówno meble, jak i samą aranżację do osobistych preferencji mieszkańców.