Menu

Dorodne odżywianie w szkolnych stołówkach

Wrzesień 16, 2017 - Odżywianie

Od przeświadczonego czasu możemy zauważyć, że woda do picia stanowi podstawowy trunek podawany maluchom na szkolnych stołówkach. Wpisana niedawno reforma w tym zakresie ma spowodować, że dzieci o wiele bardziej będą przykładały wagę do zdrowego żywienia. W związku z tym woda mineralna jest przekazywana do obiadu bądź innego posiłku podawanego w szkołach czy przedszkolach.

Oprócz wody mineralnej do zdrowych napojów należą także świeżo wyciskane soki owocowe czy warzywne. Inną alternatywą napoju dla dzieci ma prawo być przyrządzona w miejscowej kuchni lemoniada, natomiast zrezygnowano z niezdrowych trunków zawierających wiele konserwantów.

Choć dużo osób wzburzyło się dowiedziawszy się o wprowadzeniu niesłychanie drastycznych zmian w stołówkach oraz sklepikach szkolnych, to jednakże wielu rodziców jest zadowolonych z faktu, że woda źródlana jest podawana ich dzieciom. Pozwala to na wykształceniu nawet u najmłodszych dzieci należytych przyzwyczajeń żywieniowych, co ma prawo nadzwyczaj pozytywnie przyczyniać się nie wyłącznie na prawidłową masę ciała u dzieci, lecz także na ich zdrowie w przyszłości. Woda mineralna zezwala na wzbogacenie organizmu o istotne minerały takie, jak wapń, które są wymagane do harmonijnego rozwoju dzieci. Skutkiem tego też podawanie jej dzieciom, choć początkowo mogło być kłopotliwe, obecnie zostało przyjęte oraz stało się powszedniością.

Woda do picia co prawda nie zawiera takich walorów smakowych, jak słodkie trunki, z reguły gazowane i dużo dzieci nie było zadowolonych z takiej zmiany. Wypada przyznać, że nawyki żywieniowe w wielu domach są niezbyt zdrowe oraz coraz częściej można mówić na przykład o otyłości pośród dzieci.

W stosunku do tego zmiany w zakresie żywienia w szkole są obecnie uznawane przez społeczeństwo właściwie za pozytywne i woda źródlana coraz to częściej jest chętniej wybierana przez dzieci, jakie nabywają napoje również poza zajęciami. Budowanie dobrej postawy wobec zdrowego żywienia jest ogromnie ważne nie tylko dla solidnego późniejszego samopoczucia dzieci, jednak także dla postawy na przykład w stosunku do ekologii i tak dalej.