Menu

Czyszczenie oraz renowacja piachem

Lipiec 27, 2017 - Remonty
Czyszczenie oraz renowacja piachem

Piaskowanie jest metodą, jaka obecna jest w branży budowlanej od wielu lat. Bazuje ona przede wszystkim na czyszczeniu czy też kształtowaniu dowolnej przestrzeni materiałem ściernym. Wykonuje się to przy pomocy sprężonego powietrza.

To właśnie dzięki możliwości piaskowania różnych przedmiotów uzyskanie gładkiej, ale wystarczająco chropowatej powierzchni jest bardzo łatwe. W ten sposób możliwe jest przygotowanie przestrzeni pod malowanie lub ewentualnie inne czynności. To naturalnie dlatego tą metodę użytkuje się między innymi w branży motoryzacyjnej. Piaskowanie bardzo dobrze sprawdza się w wypadku karoserii samochodowej i felg. Na domiar tego jest to równie odpowiednie rozwiązanie w przypadku czyszczenia elementów stalowych i cegły. Wysokiej jakości piasek do piaskowania zezwala zdobyć bardzo właściwe wyniki czyszczenia, ale nie tylko. Dodatkowo piaskowanie sprawdza się też w czasie wykonywania prac renowacyjnych. W ten sposób można dokonywać prac przy starych budynkach czy innych obiektach.

Podczas wyboru piasku do piaskarki należy zwrócić szczególną uwagę na jego właściwości i cenę. Nikt nie lubi przecież przepłacać. Jak najbardziej trzeba przywiązywać również ogromną wagę do tego jaką klasę reprezentuje dany piasek do piaskarek, bo musi on spełnia wszelkie normy by był bezpieczny. Chodzi tu nie wyłącznie o otoczenie i piaskowany element, ale przede wszystkim również zdrowie ludzkie. Piaskowanie jest bowiem szkodliwe dla zdrowia, gdy nie jest wykonywane według zaleceń oraz w sytuacjach, kiedy dany piasek nie spełnia wymaganych norm.